Hedefimiz Turandır

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Hedefimiz Turandır

Mesaj tarafından Admin Bir Paz Tem. 06, 2008 10:42 am

Milli ülküler; bir milletin, bir devletin yükselmesini, var olmasını, ilerlemesini, güç kazanmasını sağlayan manevi bir unsurdur. Ortak ülküleri olmayan insanlar bütünleşemezler, ortak hareket edemezler bu yönü ile milli ülküler millet olabilmenin de bir gereğidir.
Milli ülkülerin insanları birleştirme, bütünleştirme özelliği Türk milletinde de görülür. Bu sebeple Türk birlik ve bütünlüğüne karşı olanların hedefi bu milli ülküler olur. Türk Milleti’nin milli ülküleri sinsi planlarla insanların gözünden düşürülmeye, bu ülküler zararlı gösterilmeye çalışılarak kitlelerin bu ülküden vazgeçmeleri sağlanıyor. Böylece milli hedefe yürüyen zincirin halkaları zayıflatılıyor. Bu oyun Turan hedefi üzerinde yıllardır uygulanıyor. T urancılığın ırkçılıkla eşdeğer olduğu, bu fikri savunanların faşist oldukları savsatalarıyla bu fikre zarar verilmeye çalışılıyor, üstelik buna kendi ülkemizde, hatta yakın çevremizde bile
alet olanlar bulunabiliyor.

Turanı milli bir hedef olarak gören ve bu yolda yürümeyi vazife bilen ülkücüler bilirler ki: Turan ülkücü ırkçı değildir çünkü ülkücülük solun kominizmine, sosyalizmine karşı olduğu kadar sağın kapitalizmine ve faşizmine de karşı olan milli bir fikirdir.
Ülkücülükte ırkçılığa varan yanlış bir anlayış yoktur. Ülkücü “yaratılanı yaratandan ötürü sevmeyi” düstur edinmiştir.
“Ülkücülük: zulmü değil adaleti, inkarı değil teslimiyeti, isyanı değil itaati, cehaleti değil ilmi, korkuyu, nefreti değil sevgiyi, savaşı değil barışı, kavgayı değil hoşgörüyü sağlamayı arzular.”
Bu çizgide yürüyen ülkücüler Turan düşmanlarına rağmen mücadelelerine devam edeceklerdir. Yel kayadan ne koparır deyip durmadan yorulmadan lekesiz bir şekilde davadan ve ülkücü karakterden taviz vermeden ilerleyeceklerdir.
“Türk Dünyası, sade hainlerin değil alçaklarında kaçacak delik arayacakları o mutlu güne muhakkak kavuşacaktır.”

_________________
avatar
Admin
MAREŞAL/PAŞA
MAREŞAL/PAŞA

Mesaj Sayısı : 115
Yaş : 26
Nerden : Elazığ
Kayıt tarihi : 02/07/08

Kullanıcı profilini gör http://turkiyeden.hareketforum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz